Безпечна робота в Інтернеті

Дорогі учні та їх батьки!

Зараз Всесвітня Мережа стала для всіх нас такою ж частиною життя, як мікрохвильова піч або кулькова ручка. Тому вміти користуватися Інтернетом зараз, напевно, вже просто необхідно для того, щоб бути освіченим і грамотною людиною. При цьому одна з головних сторін Інтернету – це його безпека. Вміння захиститися від всього шкідливого, що може прийти з «павутини», а також вести себе так, щоб самому не зазнавати шкоди.

Більшість дітей в України заходять в Інтернет з дому. Спочатку провідниками їх у новий, віртуальний світ стають мама і тато. Потім нові «фішки» з Мережі обговорюються з друзями – саме з ними проводиться левова частка часу в мережевому просторі. «Куди ходити» і «куди не ходити» в Інтернеті – нерідко головна тема дискусій між підростаючим поколінням і батьками. Так що Інтернет, можна сказати, став «справою сімейним».

Правила безпечного Інтернету

НЕ МОЖНА:

• Будь-кому повідомляти свою приватну інформацію (справжні ім’я, прізвище, телефон, адресу, номер школи, а також свої фотографії, своєї родини та друзів)
  • Не можна відкривати вкладені файли електронної пошти, коли не знаєш відправника
  • Не можна розсилати самому спам і «інформаційний бруд»
  • Не можна грубіянити, чіплятися, чинити тиск — вести себе чемно і агресивно
  • Ніколи не розпоряджайся грошима твоєї сім’ї без дозволу старших. Запитай батьків.
  • Зустріч з Інтернет-знайомими в реальному житті, буває небезпечною: за псевдонімом може ховатися злочинець

ОБЕРЕЖНО:

• Не всі пишуть правду
  • Читаєш про себе неправду в Інтернеті — розкажи про це своїм батькам або опікунам
  • Запрошують листуватися, грати, обмінюватися – перевір, чи немає підступу
  • Незаконне копіювання файлів в Інтернеті = злодійство
  • Відкрив щось загрозливе — не бійся покликати на допомогу

МОЖНА:

• Використовуй «нік» (вигадане ім’я) у листуванні та переговорах
  • Поважай іншого користувача
  • Користуєшся Інтернет-джерелом – роби посилання на нього
  • Познайомився в мережі і хочеш зустрітися – порадься з дорослим, якому довіряєш