ДІЇ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗА СИГНАЛОМ «УВАГА ВСІМ! ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

Підготовчі заходи

Учасники освітнього процесу повинні заздалегідь:

- бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, інших безпечних місць, що можуть використовуватись як укриття та є найближчими до їх помешкання, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах;

- вміти виконувати заходи, які передбачені на випадок отримання сигналу;

- на мобільному телефоні встановити додаток «Повітряна тривога».

Порядок дій вчителя при отриманні сигналу «Увага всім! Повітряна тривога» під час дистанційної форми навчання.

1.Вчитель має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.

2. Попросити учнів вийти з конференції та вимкнути комп’ютер, за можливості інші електроприлади.

3. Акцентувати увагу учнів на тому, що вони мають пройти в безпечне місце, встановлене їхніми родинами, а за відсутності укриття – безпечне місце в їхньому помешканні подалі від вікон та з дотриманням «правила двох стін».

4. Дочекатися, щоб усі учні вийшли з онлайн-конференції.

5. Пройти в укриття або інше безпечне місце.

6. Після команди «Відбій повітряної тривоги» вийти з укриття та повернутися до освітнього процесу за розкладом.

Порядок дій учнів при отриманні сигналу «Увага всім! Повітряна тривога» під час дистанційної форми навчання.

1. У разі надходження сигналу «Повітряна тривога» уважно слухайте та чітко виконуйте вказівки вчителя.

2. Швидко та без паніки вийти з онлайн-конференції та вимкнути комп’ютер.

3. Вимкнути світло та за можливості електроприлади.

4. Перейти в укриття або інше безпечне місце у помешканні чи біля нього, яке визначене родиною, подалі від вікон та з дотриманням «правила двох стін».

5. Після команди «Відбій повітряної тривоги» вийти з укриття та повернутися до освітнього процесу за розкладом.

Правила поведінки під час повітряної тривоги

У будівлі:

взяти тривожний рюкзак;

зайти в укриття (це може бути підвальне приміщення чи паркінг);

якщо немає спеціального укриття, потрібно спуститися на нижчі поверхи будівлі та обрати безпечне місце (подалі від вікон).

У квартирі:

важливо знайти місце за тримальною стіною (найчастіше це біля вхідних дверей);

у жодному випадку не підходити до вікон;

сісти на підлогу;

накрити тіло й голову ковдрою чи іншими речами.

У потязі:

нахилитися нижче рівня вікон і закрити голову руками.

На вулиці:

зайти в найближче укриття (часто в містах є позначки «укриття» або маршруту до нього).

Якщо немає змоги знайти найближче укриття, то важливо:

триматися на відстані від магазинів із вітринами;

лягти на землю біля високого бордюру, бетонних блоків;

закрити голову руками.

Якщо ви почули вибухи, залишайтеся в безпечному місці,

• не підходьте до вікон.
  • не фотографуйте/не знімайте місце обстрілів.
  • не виходьте з укриття раніше ніж за 10 хвилин після відбою повітряної тривоги.
Кiлькiсть переглядiв: 1951