#STOP_булінг

/Files/images/sotsalniy_pedagog/9189082f4804c1ab16e77d2cfe8d09d4_XL.jpg

Булінг (від анг. to bull – переслідувати) – небажана агресивна поведінка дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною або групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року щодо протидії БУЛІНГУ.

28 грудня 2019 року № 1646 Закон України про "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти".

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-viii

НАКАЗ по школі "ПРО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ" (прикріплений файл внизу додається)

ПЛАН ЗАХОДІВ, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти на 2020 рік (прикріплений файл внизу додається)

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ (з дотриманням конфіденційності) ЗАЯВ про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (прикріплений файл внизу додається)

ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування), (прикріплений файл внизу додається)

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ в закладі освіти (прикріплений файл внизу додається)

/Files/images/sotsalniy_pedagog/41384953_1114276502061209_9138544822146039808_n.png

/Files/images/foto_sots_pedagoga/8b80a7ecfcd9a7b271350f802890ce2a.jpg

/Files/images/foto_sots_pedagoga/20180806100201-2118.jpg

/Files/images/foto_sots_pedagoga/48382828_373888503183594_490548259488530432_n-kopi.jpg

/Files/images/foto_sots_pedagoga/d0b1d183d0bbd196d0bdd0b3-2.jpg

/Files/images/foto_sots_pedagoga/48423517_2338667769495153_4157058816703201280_n.jpg

Як запобігти булінгу: поради для свідків

Як боротися з булінгом: поради для дітей

Кампанія ЮНІСЕФ "Викресли Булінг"

Викресли булінг – обирай діджеїнг

Викресли булінг – обирай блогінг

Викресли булінг – обирай скейтбординг

Як зрозуміти, що ваша дитина піддається булінгу?

Якщо зовнішніх проявів немає або вони неоднозначні, зверніть увагу на дев'ять найпоширеніших ознак:

  1. У дитини мало або взагалі немає друзів, з якими вона проводить час.
  2. Боїться ходити до школи або брати участь у заходах з однолітками (гуртки, спорт).
  3. Ходить до школи довгим «нелогічним» шляхом.
  4. Втрачає інтерес до навчання або раптом починає погано вчитися.
  5. Приходить додому сумна, похмура, зі сльозами.
  6. Постійно відмовляється йти до ліцею, посилаючись на головний біль, біль у животі, погане самопочуття.
  7. Має розлади сну або часті погані сни.
  8. Втрачає апетит, проявляє тривожність, страждає від низької самооцінки.
  9. Якщо дитину шантажують у закладі, вона може почати просити додаткові гроші на кишенькові витрати, щоб відкупитися від агресора.

Як допомогти дитині, якщо вона піддається булінгу?

Інколи діти стають жертвами булінгу. Вони соромляться про це говорити і часто звинувачують себе. Можуть відчувати себе безпорадними та вважати, що з ними щось не так. Придивіться до поведінки та настрою своєї дитини. Якщо ви помітили ознаки того, що вона стала жертвою булінгу:

  1. У першу чергу заспокойтесь, і тільки після цього починайте розмову з дитиною.
  2. Дайте відчути, що ви поруч, готові підтримати та допомогти, вислухати та захистити.
  3. Запевніть дитину, що ви не звинувачуєте її у тому, що відбувається, і вона може говорити відверто.
  4. Пам’ятайте, що дитині може бути неприємно говорити на цю тему, вона вразлива у цей момент. Будьте терплячими та делікатними.
  5. Спробуйте з’ясувати все, що зможете, проте не повторюйте ті ж самі запитання по декілька разів, допитуючись.
  6. Запропонуйте подумати, які дії допоможуть дитині почуватися у більшій безпеці зараз (наприклад, бути певний час ближче до дорослих, не залишатися після уроків тощо).
  7. Розкажіть дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю або принаймні друзям. Поясніть різницю між “пліткуванням” та “піклуванням” про своє життя чи життя друга/однокласника.
  8. Спитайте, яка саме ваша допомога буде корисна дитині, вислухайте уважно. Можливо ви запропонуєте свій варіант. Це допоможе розробити спільну стратегію змін.
  9. Пам’ятайте, що ситуації фізичного насилля потребують негайного втручання з боку батьків та візит до ліцею.
  10. Спільно з дитиною шукайте нові способи реагування на ситуацію булінгу.
  11. Обговоріть, до кого по допомогу дитина може звертатися у школі: до класного керівника, практичного психолога, соціального педагога, вчителів, адміністрації, дорослих учнів, батьків інших дітей.
  12. Важливо усвідомити, чому саме дитина потрапила у ситуацію булінгу. Рекомендуємо з цим звернутися до дитячого психолога.
  13. Підтримайте свою дитину у налагодженні дружніх стосунків з однолітками.
  14. Поясніть дитині, що зміни будуть відбуватися поступово, проте весь цей час вона може розраховувати на вашу підтримку.

Пам’ятайте: ваша мета припинити насильство, а не покарати винних! Не варто забувати, що всі сторони потребують деякого часу, щоб скорегувати свою поведінку.

Як допомогти дитині, якщо вона виявилася агресором?

Дитині, яка булить інших, увага та допомога потрібна не менше, ніж тій, яка страждає від булінгу.

  1. Відверто поговоріть з дитиною про те, що відбувається, з'ясуйте як вона ставиться до своїх дій і як реагують інші діти. Ви можете почути, що "всі так роблять", або "він заслуговує на це".
  2. Уважно вислухайте дитину і зосередьтеся на пошуку фактів, а не на своїх припущеннях.
  3. Не применшуйте серйозність ситуації такими кліше, як "хлопчики завжди будуть хлопчиками" або "глузування, бійки та інші форми агресивної поведінки — просто дитячі жарти і цілком природна частина дитинства".
  4. Ретельно поясніть, які дії ви вважаєте переслідуванням інших. До них відносяться: цькування, образливі прізвиська, загрози фізичного насильства, залякування, висміювання, коментарі з сексуальним підтекстом, бойкот іншої дитини або підбурювання до ігнорування, плітки, публічні приниження, штовхання, плювки, псування особистих речей, принизливі висловлювання або жести.
  5. Діти, які булять, заперечують це так довго, як тільки можуть. Спокійно поясніть дитині, що її поведінка може завдати шкоди не тільки жертві, а й усім оточуючим. І щодалі це заходитиме, тим гірше булінг впливатиме на всіх учасників.
  6. Дайте зрозуміти дитині, що агресивна поведінка є дуже серйозною проблемою, і ви не будете терпіти це в майбутньому. Чітко і наполегливо, але без гніву, попросіть дитину зупинити насильство.
  7. Скажіть дитині, що їй потрібна допомога, а тому ви тимчасово триматимете зв'язок з учителями, щоб упевнитись — дитина намагається змінити ситуацію.
  8. Загрози і покарання не спрацюють. Можливо, на якийсь час це припинить булінг, та в перспективі це може тільки посилити агресію і невдоволення.
  9. Буде зайвим концентрувати увагу на відчуттях дитини, яку булять. Той, хто виявляє агресію, як правило відсторонюється від почуттів іншої людини.
  10. Агресивна поведінка та прояви насильства можуть вказувати на емоційні проблеми вашої дитини та розлади поведінки. Порадьтеся зі шкільним чи дитячим психологом.

Як батькам та навчальному закладу запобігти булінгу?

Швидка та доречна реакція дорослих (батьків і вчителів) на ситуацію булінгу повертає дітям відчуття безпеки та захищеності, демонструє, що насилля не прийнятне. Саме тому, як тільки ви побачили або дізналися про булінг:

  1. Негайно втручайтесь та зупиняйте насилля — булінг не можна ігнорувати.
  2. Зберігайте спокій та будьте делікатними, не примушуйте дітей публічно говорити на важкі для них теми. Краще вести розмову наодинці, або в малих групах.
  3. Уникайте слів жертва чи агресор — це призводить до стигматизації.
  4. Не намагайтеся ставати на чийсь бік або викликати відчуття провини до того, хто потерпає від булінгу. Так ви закріплюєте поведінку жертви.
  5. Пояснюйте, які саме дії є насиллям і чому їх необхідно припинити.
  6. Не вимагайте публічних вибачень. Це може загострити ситуацію.
  7. Допоможіть дітям зрозуміти, що таке булінг і як протистояти йому безпечно.
  8. Спілкуйтеся з дітьми. Прислухайтеся до них. Знайте їхніх друзів, запитуйте про школу, розумійте їхні проблеми.
  9. Заохочуйте дітей робити те, що вони люблять. Інтереси і хобі можуть підвищити довіру, допомогти дітям здружитися і попередити схильність до булінгу.
  10. Показуйте приклад ставлення до інших із добротою та повагою.

Кібербулінг

Кібербулінг – сучасна форма злочинності в інтернеті. Як захистити себе та своїх дітей від переслідування, загроз, шантажу та покарати зловмисників на законодавчому рівні?

Мережа інтернет об’єднює людей із всіх куточків світу, дає нам неймовірну можливість обмінюватись інформацією. Більше не треба питати батьків, вчителів, або шукати відповідь серед книжок, достатньо лише ввести запит у пошуку.

Яка небезпека існує в мережі інтернет?

Якою б корисною не була ця бібліотека знань людства, навіть тут можливо натрапити на неприємності. В інтернеті ми можемо не тільки знаходити інформацію, але й спілкуватися з іншими людьми. Для цього існують соціальні мережі. У процесі спілкування люди мають різні наміри: як просто перелистування, так і різні маніпуляції. Соціальні мережі – це відкрите поле для всіх людей, включаючи шахраїв та злочинців.

Небезпека, яка існує не тільки у комп'ютері

Булінг, переслідування, домагання виникають і у реальному житті. Булінг являє собою переслідування із подальшим знущанням, образами. Частіше булінг зустрічається у школах, інститутах, колективах, де одна особа, або група людей знаходять об’єкт для висміювання. Останні роки цю проблему поширюють значно більше, ніж у минулому, коли такі форми знущання замовчувалися і сприймалися, як “забавки” дітей. Це стає корисним рушієм заходів проти булінгу, після якого може знадобитися психологічонсультаціюЯк булінг перейшов у мережу?

Якщо у житті булінг є знущанням і ми знаємо зловмисників, то у мережі інтернет це може бути будь хто. Будь хто, який може становити загрозу навіть здоров’ю та життю. Користуючись соціальними мережами, ми викладаємо свої фото, особисті данні, різноманітну інформацію про наших близьких людей. Анонімні злочинці по ту сторону екрану можуть легко збирати цю інформацію та використовувати її у різних цілях.

Із чого складається кібербулінг?

-Агресія, одноособні або групові образи, висміювання, приниження особистості. Це найпоширеніший вид кібербулінгу.

-Маніпуляції у перелистуванні, погрози вам, або вашій дитині. Запугування дуже діють на свідомість дітей, тому вони легко можуть стати об’єктом кібербулінгу.

-Зламування соціальних мереж та крадіжка приватних даних, фото або відео. Це може перерости у шантаж чи оприлюднення особистої інформації задля знущання.

-Переслідування, або сучасною мовою сталкінг. Небажане нав’язування, можливі подарунки, домагання, частіше це зустрічається у відношенні жінок, але може виникнути з дітьми, незважаючи до полу.

Основним двигуном кібербулінгу є анонімність. Люди можуть дозволяти собі все, коли їх не бачать, не чують і не знають, хто вони є.

Особливо можуть постраждати діти, які не мають великого бажання ділитися з дорослими всім, що їх бентежить.

Як зрозуміти, що ваша дитина може бути жертвою кібербулінгу?

  • Ваша дитина скриває від вас інформацію на своєму телефоні, оповідання.
  • Після користування інтернетом, Ваша дитина має поганий, сумний настрій.
  • Якщо Ви питаєте свою дитину про те, що відбувається, вона відстороняється та не хоче ділитися подробицями.

Поради, щодо користування інтернетом та соціальними мережами

  • Не поширюйте свої особисті дані, такі як: номер телефону, адреса, дані батьків, паспортні дані. Це чудова можливість використати таку інформацію проти вас.
  • Якщо Ви натрапили на образи, сталкінг, бачите щось підозріле, не треба закриватися і вирішувати це самому. Поділиться цим із сім’єю, друзями, близькими людьми, не відмовляйтеся від підтримки та шукайте допомогу.
  • Якщо за якоюсь причиною Ви не можете знайти підтримки близьких людей, вагаєтесь у цьому, то можете на деякий час відкласти користування соціальними мережами. Відпочиньте, займіться іншими справами, які будуть відволікати вас від негативу в інтернеті.
  • Ви завжди можете обмежити доступ для підозрілої людини, заблокувавши її. Така можливість зараз є у всіх соціальних мережах.

Стоп кібербулінг

У деяких випадках кібербулінг може привести до наслідків у житті. Щоб запобігти цьому, наша компанія надає кваліфіційну допомогу проти кібербулінгу.

Поради щодо кібербулінгу

Отже, ви не ігноруєте факти погроз, оприлюднення або збір ваших данних, образ, підозрілої поведінки щодо Вас або Вашої дитини і звертаєтеся до адміністрації закладу.

Кiлькiсть переглядiв: 833